Forum Forum Ogólnotematyczne z naciskiem na football Strona Główna Forum Ogólnotematyczne z naciskiem na football

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja

Dołączył: 09 Gru 2005
Posty: 885

Skąd: (Nie)Wielkie Księstwo Bródnowskie

PostWysłany: Sob 10:37, 29 Kwi 2006    Temat postu:

Piłkarze Middlesbrough FC zostali pierwszymi finalistami Pucharu UEFA. Pierwszy w historii klubu awans do finału europejskich rozgrywek angielska drużyna wywalczyła po niesamowitym spotkaniu ze Steauą Bukareszt.

Drużyny Middlesbrough FC i Sevilli FC zmierzą się w finale piłkarskiego Pucharu UEFA. Dla obu zespołów będzie to pierwszy występ w decydującym spotkaniu tych rozgrywek. Oba wywalczyły awans w dramatycznych okolicznościach dzięki bramkom rezerwowych.

Początek meczu na Riverside Stadium nie ułożył się po myśli gospodarzy. Bramki Nicolae Dicy i Dorina Goiana - obie po błędach zastępującego Marka Schwarzera w bramce Middlesbrough Brada Jonesa - dały prowadzenie Rumunom. Drużyna z Bukaresztu wygrała pierwszy mecz na własnym boisku 1:0 i wydawało się, że losy rywalizacji są już przesądzone.

Menedżer gospodarzy Steve McLaren wprowadził na plac gry Massimo Maccarone i - jak się okazało - była to świetna decyzja. Włoski napastnik już kilka minut po wejściu na boisko zdobył kontaktowego gola. Do awansu gospodarze potrzebowali jednak jeszcze trzech bramek. Ku wielkiej radości kibiców z Riverside Stadium i zdumieniu Rumunów - udała im się ta sztuka.

Wyrównującego gola zdobył w 64. minucie Mark Viduka. Dziewięć minut później na prowadzenie wyprowadził gospodarzy Chris Riggott, a decydujący cios - bramkę na wagę awansu zdobył na minutę przed końcem meczu Maccarone.

Włoch po raz drugi został bohaterem Middlesbrough. Wcześniej jego trafienie w ostatniej minucie spotkania z FC Basel dało 14. drużynie ligi angielskiej awans do półfinału Pucharu UEFA.

Dopiero w 191. minucie rywalizacji Sevilli FC i Schalke 04 Gelsenkirchen piłka wpadła do siatki. Podobnie jak pierwszy mecz na boisku zdobywcy trofeum z 1997 roku, również rewanż na Estadio Raman Sanchez-Pizjuan nie przyniósł bramek. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

W niej praktycznie jedyną pomyłkę obrony gości wykorzystał Antonio Puerta. 21-letni pomocnik Sevilli, wprowadzony na boisko w 77. minucie, po błędzie Rafinhy znalazł się w dogodnej sytuacji i precyzyjnym strzałem nie dał szans Frankowi Rostowi.

Pomimo rozpaczliwych ataków Schalke i groźnych kontrataków gospodarzy wynik nie uległ już zmianie.

W finale - 10 maja w Eindhoven - dojdzie do konfrontacji hiszpańsko-angielskiej. Zespoły z tych krajów zmierzą się także tydzień później w Paryżu. O Puchar Europy walczyć będą FC Barcelona i Arsenal Londyn.

Wyniki:

Middlesbrough FC - Steaua Bukareszt 4:2 (1:2)
Bramki: Massimo Maccarone - dwie (33 i 89 min.), Mark Viduka (64 min.), Chris Riggott (73 min.) - Nicolae Dica (16 min.), Dorin Goian (24 min.).
Żółte kartki: George Boateng, Jimmy Floyd Hasselbaink - Nicolae Dica, Daniel Balan, Florin Lovin.
Sędziował: Lubos Michel (Słowacja).

Middlesbrough: Brad Jones - Chris Riggott, Gareth Southgate (26 min. - Massimo Maccarone), Franck Queudrue, Stuart Parnaby - Fabio Rochemback, George Boateng, Stewart Downing, Andrew Taylor (55 min. - Yakubu Ayegbeni) - Jimmy Floyd Hasselbaink (90 min. - Ugo Ehiogu), Mark Viduka;

Steaua: Carlos - George Ogararu, Sorin Ghionea, Dorin Goian, Petre Marin - Daniel Oprita (81 min. - Catalin Baciu), Mirel Radoi, Florin Lovin, Gabriel Bostina (86 min. - Mihai Nesu) - Nicolae Dica, Victoras Iacob (65 min. - Daniel Balan).

Pierwszy mecz - 0:1, awans - Middlesbrough FC.

Sevilla FC - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:0 (0:0, 0:0) - po dogrywce
Bramka - Antonio Puerta (101 min.).
Żółte kartki: Antonio Puerta, Aitor Ocio, Daniel, Ariza Makukula - Kevin Kuranyi, Dario Rodriguez, Gustavo Varela, Fabian Ernst.
Sędziował: Massimo De Santis (Włochy).

Sevilla: Andres Palop - Aitor Ocio, Daniel Alves, Julien Escude, David - Jesus Navas, Pep Marti, Enzo Maresca, Adriano Correia (77 min. - Antonio Puerta) - Luis Fabiano (99 min. - Renato), Javier Saviola (107 min. - Ariza Makukula);

Schalke: Frank Rost - Rafinha, Marcelo Jose Bordon, Dario Rodriguez (82 min. - Soeren Larsen), Lewan Kobiaszwili - Christian Poulsen, Fabian Ernst, Lincoln, Zlatan Bajramovic (62 min. - Gustavo Varela) - Gerald Asamoah (90 min. - Ebbe Sand), Kevin Kuranyi.

Pierwszy mecz - 0:0, awans - Sevilla FC.

źródło: onet.pl

PS: Na kogo stawiacie w finale? Ja liczę na Boro. Gra bardziej efektownie. I potrafi się podnieść co udowodniło w meczu z Steauą. Cool, ale mecz będzie napewno wyrównany. Boro gra lepiej w ataku, a Sevilla w obronie.

mix
Zaawansowany forumowicz

Dołączył: 06 Sty 2006
Posty: 1353

PostWysłany: Sob 19:20, 29 Kwi 2006    Temat postu:

Ja tez stawiam na Middlesbrough, ale Sevilla to dobry zespol i mecz napewno bedzie wyrownany.