Forum Forum Ogólnotematyczne z naciskiem na football Strona Główna Forum Ogólnotematyczne z naciskiem na football

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja

Skąd: (Nie)Wielkie Księstwo Bródnowskie

PostWysłany: Czw 14:33, 08 Cze 2006    Temat postu: Mistrzostwa Świata 2006

Wszystkie newsy, komentarze, fotki, itp. z niemieckiego mundialu:

onet.pl napisał:
Jak poinformowała jedna z niemieckich agencji, w spotkaniu inauguracyjnym piłkarskie MŚ, w którym zmierzą się reprezentacje Niemiec i Kostaryki (godz. 18:00) zabraknie gwiazdora ekipy Juergena Klinsmanna Michaela Ballacka.
Pomocnik reprezentacji Niemiec, który niedawno podpisał kontrakt z Chelsea Londyn, przed kilkoma dniami nabawił się kontuzji łydki. Wrócił, co prawda w środę do treningu, ale z powodu bólu musiał go przerwać.

Lekarze reprezentacji Niemiec zdecydowali więc, że Ballack nie zagra z Kostaryką. Sztab niemiecki chce, by 29-letni piłkarz był gotowy do meczu z Polską (14 czerwca).
"Ballack musiał wczoraj po upływie pół godziny przerwać trening. Jest bardzo intensywnie leczony. Wygląda na to, że nie będzie mógł zagrać przeciwko Kostaryce" - powiedział niemiecki trener Juergen Klinsmann w czwartek w Berlinie przed odlotem reprezentacji do Monachium.

"Chcielibyśmy, żeby Ballack wystąpił w pierwszym meczu. Jest naszym liderem, naszym kapitanem" - podkreślił trener. Zastrzegł, że najważniejsze jest jednak to, żeby Ballack "jak najszybciej" wyzdrowiał i rozpoczął znów normalne treningi. "Mam nadzieje, że w drugim spotkaniu (14 czerwca z Polską) będzie już do dyspozycji drużyny" - powiedział Klinsmann.

Klinsmann zapewnił, że wszyscy gracze z pierwszej jedenastki mają godnych zastępców. Ballacka może zastąpić Tim Borowski -uważa trener. Ostateczny skład na mecz z Kostaryką znany będzie dopiero w piątek.

Komentując doniesienia prasowe, według których Ballack zwrócił się o pomoc do lekarza stosującego niekonwencjonalne metody leczenia, niemiecki szkoleniowiec powiedział - "Nasz lekarz decyduje, czy ktoś jest chory czy zdrowy". Zastrzegł, że nie robi problemu z tego, iż kontuzjowany zawodnik poprosił o radę bioenergoterapeutę.

Klinsmann wyraził nadzieję, że jego drużyna pokona Kostarykę. "Traktujemy przeciwnika z dużym respektem" -zastrzegł. Piątkowy mecz na otwarcie Mundialu jest dla Kostaryki "życiową szansą", dlatego mecz nie będzie spacerkiem - dodał. "Pragniemy zwycięstwa, ale będziemy musieli nad nim mocno popracować" - powiedział trener niemieckiej jedenastki.

Po tytule w onecie już miałem nadzieję, że wogóle nie zagra na mundialu Evil or Very Mad

mads
Średniak
Średniak

Dołączył: 07 Mar 2006
Posty: 563

PostWysłany: Pią 1:34, 09 Cze 2006    Temat postu:

Tim Borowski jest niewiele dla mnie gorszy, więc w meczu z taką potęgą jak Kostaryka, brak Ballacka może być w zasadzie niezauważalny. I tak typuje, że Niemcy wygrają 2:0 bądź 3:0. Liczę na Podolskiego.

Stadion: Allianz Arena, Monachium.

Sędziowali: Horacio Elizondo - główny, oraz Dario Garcia i Rodolfo Otero (wszyscy Argentyna).

- Carlos Tenorio (24), Delgado (81)

Kartki: Smolarek (36) - Hortado (31), Mendez (70)

Stadion: Arena AufSchalke, Gelsenkirchen (53 804).

Sędziują: Toru Kamikawa - główny, oraz Yoshikazu Hiroshima (obaj Japonia) i Kim Dae-Young (Korea Południowa). (obaj do dupy!!!!!! To nie był spalony, no dobra może był ale do uanania!!!!)

Mattheush

Posty: 885

PostWysłany: Pon 18:20, 12 Cze 2006    Temat postu:

Australia - Japonia 3:1 (0:1)
Bramki: Cahill - dwie (84, 89 min.), Aloisi (90 min.) - Nakamura (26 min.)
Żółte kartki: Vince Grella, Craig Moore, John Aloisi, Tim Cahill - Tsuneyasu Miyamoto, Naohiro Takahara, Teruyuki Moniwa
Sędzia: Essam Abd El Fatah
Widzów: 41 100.

Australia: Mark Schwarzer - Brett Emerton, Lucas Neill, Craig Moore (61 min. - Joshua Kennedy), Scott Chipperfield - Luke Wilkshire (75 min. - John Aloisi), Jason Culina, Vince Grella, Marco Bresciano (53 min. - Tim Cahill) - Mark Viduka, Harry Kewell

Japonia: Yoshikatsu Kawaguchi - Tsuneyasu Miyamoto, Keisuke Tsuboi (56 min. - Teruyuki Moniwa, 90 min. - Masahashi Oguro), Yuji Nakazawa - Yuichi Komano, Takashi Fukunishi, Hidetoshi Nakata, Shunsuke Nakamura, Alex,- Naohiro Takahara, Atsushi Yanagisawa (79 min. - Shinji Ono).

Z checia wymienilbym Janasa za Hidinga Evil or Very Mad

Mattheush

Posty: 885

PostWysłany: Sob 13:03, 17 Cze 2006    Temat postu:

To jeszcze nie jest pewne ale mowia tak w Rmf fm, BBC no i na Niemieckich stronach.
Ekwador na dopingu?
Na stronach jednego z niemieckich portali internetowych pojawiła się informacja, że zawodników Ekwadoru przyłapano na niedozwolonym dopingu. Czy oznacza to, że Polska ma jeszcze szansę awansować do kolejnej rundy rozgrywek? Niestety nie ? wyniki naszej reprezentacji nie zostaną zmienione.

Ewka

Posty: 261

PostWysłany: Sob 17:06, 17 Cze 2006    Temat postu:

wp.pl napisał:
W organizmach dwóch piłkarzy reprezentacji Ekwadoru wykryto środki dopingujące! - taką informację podano w programach informacyjnych TVP i TVN 24.

Wiadomość nie jest jeszcze potwierdzona. Podobno FIFA już zdementowała plotkę, która wyszła z jednego z niemieckich serwisów informacyjnych.

Czy będziemy mieli korzyści, jeśli się potwierdzi informacja o dopingu? Nie, ponieważ w takim przypadku dyskwalifikacją karany jest piłkarz, a nie cała drużyna.

mads
Średniak
Średniak

Posty: 563

PostWysłany: Nie 10:22, 18 Cze 2006    Temat postu:

Ale wyniku to nie zmieni, więc nie przejmuje się tą "rewelacją"

Mattheush

Posty: 885

PostWysłany: Sob 21:29, 24 Cze 2006    Temat postu:

Niemcy - Szwecja 2:0 (2:0)
Bramki: Lukas Podolski - dwie (4', 12')
Żółte kartki: Torsten Frings - Teddy Lucic, Mattias Jonson, Marcus Allbaeck
Czerwona kartka - Teddy Lucic (za drugą żółtą)
Sędzia: Carlos Simon (Brazylia).
Widzów 66 000.

Niemcy (4-4-2): 1-Jens Lehmann; 3-Arne Friedrich, 21-Christoph Metzelder, 17-Per Mertesacker, 16-Philipp Lahm; 19-Bernd Schneider, 8-Torsten Frings (5-Sebastian Kehl 5'), 13-Michael Ballack, 7-Bastian Schweinsteiger (18-Tim Borowski 72'); 20-Lukas Podolski (10-Oliver Neuville 74') 11-Miroslav Klose
Szwecja (4-4-2): 1-Andreas Isaksson; 3-Olof Mellberg, 4-Teddy Lucic, 5-Erik Edman, 7-Niclas Alexandersson; 6-Tobias Linderoth, 9-Fredrik Ljungberg, 18-Mattias Jonson (21- Christian Wilhelmsson 52'), 16-Kim Kallstrom (13-Petter Hansson 38'); 10-Zlatan Ibrahimovic (20-Marcus Allbaeck 72'), 11-Henrik Larsson.

PostWysłany: Pon 7:18, 10 Lip 2006    Temat postu:

Włochy po raz czwarty w historii zostały mistrzem świata. Podopieczni Marcello Lippiego w finale rozegranym na Stadionie Olimpijskim w Berlinie pokonali w rzutach karnych 5:3 Francję.

Początek meczu był wymarzony dla piłkarzy z Francji, chociaż już w drugiej minucie drużynę tę opanował niepokój po tym, jak Thierry Henry zderzył się z Fabio Cannavaro. Napastnik "Trójkolorowych" mocno oszołomiony zszedł na chwilę z boiska, ale niedługo wrócił i tuż po tym mógł cieszyć się z bramki jego drużyny.

W szóstej minucie na pole karne Włochów wbiegał Florent Malouda. Francuz został nieprzepisowo zatrzymany przez Marco Materazziego i argentyński sędzia Horacio Elizondo podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Zinedine Zidane. Zmylił Gianluigiego Buffona podbijając lekko i technicznie piłkę, która... trafiła w poprzeczkę i spadła tuż za linią bramkową.

Włosi bardzo szybko odrobili straty. W 19. minucie rzut rożny wykonywał Andrea Pirlo, a w polu karnym do piłki wyskoczył Materazzi, który celnym strzałem głową zrehabilitował się za faul, po którym jego zespół stracił gola. Osiem minut później włoski obrońca bliski był skopiowania tej sytuacji, ale tym razem lot piłki przeciął Lilian Thuram.

Po 35 minutach gry dwukrotnie groźnie zrobiło się pod francuską bramką. Najpierw Thuram zablokował strzał Francesco Tottiego, a afektem tej akcji był rzut rożny. Do dośrodkowania w polu karnym najwyżej wyskoczył Luca Toni, który uderzył głową, ale trafił w poprzeczkę. Francuzi natychmiast odpowiedzieli szybkim kontratakiem, który chciał wykończyć Henry, ale jego strzał także został zablokowany.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Obydwie drużyny w tej części gry bardziej nastawione były na obronę niż na atak, bardziej na to, aby bramki nie stracić niż na to, aby ją zdobyć.

Drugą połowę bardziej efektownie zaczęli Francuzi. Dwa razy zaatakował Henry, który zwłaszcza za drugim razem stworzył duże zagrożenie. Minął w polu karnym trzech obrońców rywali i zdołał krótko dośrodkować, ale piłkę poza boisko wybił Gianluca Zambrotta.

W następnych kilku minutach Francuzi bardzo mocno zepchnęli Włochów pod ich bramkę. Dwukrotnie Malouda był w dogodnej sytuacji, ale za pierwszym razem wychodząc na czystą pozycję został zatrzymany tuż pod włoską bramką, a następnie nie zdołał oddać groźnego strzału. W 54. minucie znów Henry znalazł się w dogodnej okazji, wyprzedził Zambrottę, ale jego strzał obronił Buffon.

Najgroźniejszą sytuację Włosi stworzyli dopiero w 76. minucie, gdy rzut wolny z ponad 20 metrów wykonywał Pirlo. Piłka poszybowała ponad murem francuskich piłkarzy, ale minimalnie minęła słupek bramki Fabiena Bartheza.

Ostatnie minuty to zachowawcza postawa obu drużyn. Wprawdzie kilkukrotnie linie defensywne miały sporo problemów z zawodnikami drużyny przeciwnej, ale już do końca nic z tego nie wynikło. Po 90 minutach sędzia odgwizdał koniec spotkania i po raz piąty w historii finał MŚ został przedłużony o dogrywkę.

Gdy dobiegała setna minuta tego spotkania, jego losy mógł rozstrzygnąć Franck Ribery, który przedarł się przebojowo między włoskimi obrońcami, strzelił, ale minimalnie spudłował. Cztery minuty później bliski powtórzenia wyczynu z finału w 1998 roku był Zidane, który po podaniu od Willy Sagnola wyskoczył w polu karnym do piłki, strzelił głową tuż pod poprzeczkę, ale Buffon z trudem obronił ten strzał. Słynny Francuz w taki sposób zdobył bramkę przed ośmioma laty w finałowym meczu MŚ z Brazylią.

Zidane w drugiej części dogrywki okazał się antybohaterem tego spotkania. W 111. minucie bez piłki z premedytacją uderzył głową w klatkę piersiową Materazziego, za co otrzymał czerwoną kartkę. W ten sposób jeden z najlepszych piłkarzy w historii zakończył swoją karierę, w której zdobył m.in. mistrzostwo świata w 1998 roku i Europy w 2000 roku.

Zinadine Zidane pod koniec kwietnia tego roku zapowiedział, że po mistrzostwach zakończy definitywnie piłkarską karierę. Z futbolem rozstaje się na dobre, nie będzie występował nawet w Realu Madryt, z którym pożegnał się przed niemieckim turniejem. Czerwona kartka w niedzielnym meczu była jego ostatnim zejściem z boiska.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Po raz drugi w historii o tytule musiały zadecydować rzuty karne. W nich lepsi okazali się Włosi, którzy wykorzystali wszystkie jedenastki. Francuzi nie trafili w drugiej kolejce - w poprzeczkę uderzył David Trezeguet. Mistrzami świata zostały Włochy.

Finał: Włochy - Francja 1:1 po dogrywce (1:1, 1:1), karne 5:3

Bramki: 0:1 Zinedine Zidane (7-karny), 1:1 Marco Materazzi (19).

Żółta kartka: Włochy: Gianluca Zambrotta. Francja: Willy Sagnol, Alou Diarra, Florent Malouda.
Czerwona kartka: Francja: Zinedine Zidane (110).

Piłkarz meczu: Andrea Pirlo

Włochy: Andrea Barzagli - Gianluca Zambrotta, Marco Materazzi, Fabio Cannavaro, Fabio Grosso - Simone Perrotta (61. Vincenzo Iaquinta), Andrea Pirlo, Francesco Totti (61. Daniele De Rossi), Gennaro Gattuso, Mauro Camoranesi (86. Alessandro Del Piero) - Luca Toni.

Francja: Fabien Barthez - Willy Sagnol, Lilian Thuram, William Gallas, Eric Abidal - Franck Ribery (100. David Trezeguet), Claude Makelele, Zinedine Zidane, Patrick Vieira (56. Alou Diarra), Florent Malouda - Thierry Henry (107. Sylvain Wiltord).

Sędzia główny: Horacio Elizondo (Argentyna)
Stadion: Olympiastadion w Berlinie (72 000)

PostWysłany: Pon 15:17, 10 Lip 2006    Temat postu:

Jak poinformowała w poniedziałek FIFA, Zinedine Zidane, kapitan reprezentacji Francji został wybrany najlepszym piłkarzem mistrzostw świata w Niemczech.
Popularny "Zizou" został wyróżniony tzw. "Złota Piłką".

Francuz meczem finałowym z Włochami, wygranym przez "Squadra Azzurra" 5:3 w serii rzutów karnych (po 120 minutach było 1:1), zakończył karierę piłkarską.
Zidane w 110. minucie tego spotkania otrzymał czerwoną kartkę za uderzenie głową w klatkę piersiową Marco Materazziego.

"Srebrna Piłka" przypadła w udziale włoskiemu obrońcy Fabio Cannavaro, a "Brązową Piłkę" przyznano jego koledze z drużyny Adrei Pirlo.

W głosowaniu na najlepszego piłkarza MŚ Zidane otrzymał 2012 punktów od akredytowanych dziennikarzy. Pokonał dwóch Włochów: Fabio Cannavaro - 1977 pkt oraz Andreę Pirlo - 715.

W gronie dziesięciu piłkarzy nominowanych do "Złotej Piłki" znaleźli się także: dwaj inni Włosi - bramkarz Gianluigi Buffon i obrońca Gianluca Zambrotta, Francuzi - napastnik Thierry Henry i pomocnik Patrick Vieira, Niemcy - pomocnik Michael Ballack i napastnik Miroslav Klose oraz portugalski pomocnik Maniche.

Tytuł najlepszego piłkarza MŚ przyznawany jest od 1982 roku. Przypadł wówczas Włochowi Paolo Rossiemu. W kolejnych latach laureatami tej nagrody byli: Argentyńczyk Diego Maradona (1986), Włoch Salvatore Schillaci (1990), Brazylijczycy Romario (1994) i Ronaldo (1998) oraz Niemiec Oliver Kahn (2002).

PS: No miał sporo szczęścia. A 'najlepszym' komentatorem powinni uznać Trzeciaka, który powiedział, że to najbardziej wyrówany mecz w historii futbolu Rolling Eyes

Puter

Posty: 319

PostWysłany: Pon 15:33, 10 Lip 2006    Temat postu:

był to mecz bardzo wyrównany ale moim zdaniem francja powinna wygrac przeciez wlochy w drugiej połowie i w dogrywce prawie tylko sie bronili gdyby nie canavaro to był by może hokejowy wynik